21 Şubat 2013 Perşembe

Aydınlatma Seçimi


 Aydinlatma-secimi-1
Mutfak için: Mutfakların bol ışıklı olması tercih sebebidir. Yemek odanızda ve mutfağınızda aydınlatmanızın daha çok ışık yayması önemli bir konudur. Özellikle yemek masanızın üstünde 2 sarkıt lamba kullanabilirsiniz. Sarkıt lambalar yemek masalarının üzerinde kullanım için en uygun olanlardır. Hem de ihtiaycınız olan ışığı sağlar.

Aydinlatma-secimi-2
Okuma köşesi için: Kitap okuyacağınız ya da çalışacağınız alanda stilinize uygun lambaderler kullanabilirsiniz. Bu mekanlarda özellikle sabit bir aydınlatma tercihi yapmamalısınız. Lambaderlerin bu fonksiyonel yönleri okuma köşeleri için idealdir. Üstelik lambaderin boyunu kendinize göre ayarlayabilir, hareket eden başlığı sayesinde ışığı istediğiniz yere de doğrultabilirsiniz.

Salon için: Özellikle misafir ağırlamaya bayıldığımız bu alanlar için evin stiline göre aydınlatma seçmek çok önemli. Kristal bir avizeyi modern bir salonda kullanamayacağınız gibi, klasik bir mekanda da retro bir aydınlatma kullanmanız mümkün değil. Bu nedenle salonunuz için aydınlatma tercihi yaparken evinizin salonunu iyi belirleyin.

Aydinlatma-secimi-7
Oturma odaları için: Genellikle günün yorgunluğunu atmak için kullandığımız bu alanda göz yormayan yumuşak bir ışık kullanmak gerekli. Bu yüzden indirekt ışık veren lambaderler tercih edebilirsiniz. Zevkinize göre kumaşlı, desenli, taşlı başlıklarla tercih edebilirsiniz.

Aydinlatma-secimi-8
Dekorasyon için: Dekoratif lambalar ışık yayma özelliğinden çok dekoratif yanlarıyla ön plandadırlar. Bu dekoratif lambaları tercih ederken özellikle tasarruflu ve ekolojik olmalarına özen gösterin. Stilinizi belirleyerek evinize uygun aydınlatmayı tercih edin.

Aydinlatma-secimi-4
Bebek odası için: Hassas gözlere sahip olan bebeğiniz için ışık olumsuz bir güç kaynağıdır. Bebek odasında tercih edeceğiniz ışığın loş olmasına dikkat edin. Bu nedenle ışık gücü az bir abajur tercih edebilirsiniz. Ayrıca devrilme, kırılma ihtimaline karşı malzemesini pleksi ya da akrilik olarak tercih edebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...